/Files/images/Емблема.jpg

Організація міжнародної співпраці

/Files/images/pro_shkolu/organ_roboti/Mignarodna_spivdr.jpg Сучасний стан міжнародних зв’язків України у різноманітних сферах життєдіяльності, вихід її в Європейський та світовий простір, нові політичні, соціо-економічні та культурні реалії потребують певних трансформації у галузі навчання іноземних мов, статус яких нашій країні має тенденцію до постійного зростання. У проекті Державного стандарту зазначено, що вся система шкільної освіти у галузі іноземних мов має виробляти в учнів уміння іншомовного спілкування, що сприятиме інтеграції українського суспільства до світової спільноти.

Основна мета навчання іноземних мов у Луцькій ЗОШ №23 (англійська, німецька, польська) полягає у розвитку в учнів вмінь використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур та цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов’язані комунікативний і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх міжкультурного спілкування у різноманітних сферах життєдіяльності. Саме завдяки вивченню декількох іноземних мов, міжнародні зв’язки нашої школи розвиваються протягом останніх років за кількома напрямками:

1. Діяльність шкільного європейського клубу “Райдуга” – мета якого формувати почуття європейської гідності, розширення знань про ЄС, світогляд та друзів з країн Європи, що полягає в активізації організаційних здібностей та творчого потенціалу молоді. На виконання цих завдань спрямовані наступні заходи:
1) Організація зустрічей з представниками місцевого самоврядування та цікавими людьми інших клубів;
2) Наукові дослідницькі роботи;
3) Налагодження контактів з представниками влади, вчителями, учнями;
4) Співпраця з іншими ШЄК, громадськими організаціями, обмін молоддю;
5) Організація вечорів, семінарів, конференцій, перегляд фільмів;
6) Проведення спортивних змагань та фестивалів;
7) Проведення конкурсів на тему знань про Європу;
8) Збір матеріалів та інформації, оприлюднення їх в Інтернеті, шкільних газетах, брошурах;

2. Співпраця з партнерськими школами – листування, привітання зі святами, обмін інформацією про навчальні заклади, з учнівським та педагогічним колективом гімназії ім. Кардинала Стефана Вишенського, Вишковський повіт, Польща з 2010 року

3. Стажування вчителів за кордоном, обмін досвідом:
- вчитель німецької мови, Йоц Діана Олександрівна, відвідала Німеччину у вересні 2012 року і пройшла навчання у м. Бад-Зальцуфлен за програмою стажування та обміну досвідом вчителі німецької мови України та Німеччині;
- вчитель польської мови, Германович Леся Ярославівна, відвідала Польщу у червні 2012 року. Разом зі своїми учнями перебувала у м. Варшаві на екскурсії, за участь та перемогу в конкурсі читців польської поезії;
- психолог школи, Казмірук Наталя Олександрівна, в березні 2016 року проходила стажування в польському м. Мальбурк за програмою навчання тренерів для колекційної роботи з дітьми та молоддю з профілактики залежностей при відділі “Armii Zbawienia” товариства “Tu i Teraz”

4. Залучення до навчального процесу фахівців з іноземних країн:
- вчитель англійської мови, Гребенюк Алла Степанівна, налагодила співпрацю учнів 11х класів з волонтером Корпусу Миру, вчителем Самуелом із США.

5. Обмін делегаціями:
- у 2015 році школу відвідали представники міжнародної спілки журналістів “Четверта влада” м. Тарнов та консул Дорота Дмуховська республіки Польща в Луцьку. Завдяки співпраці із закордонними колегами посольства у школі, відкрито куточок Польської літератури в школі (2015р.).
- у січні 2015 року учні школи, батьки яких є учасниками АТО, перебували на відпочинку (21 день) у м. Мшана-Дольна за сприянням міжнародної асоціації журналістів “Четверта влада” та польського Червоного Хрестаю (Керівник делегації – Т. В. Омельчук).

6. Участь у міжнародних конкурсах та фестивалях:
- щорічна участь членів ШЕК “Райдуга” в шкільній та міській Євроолімпіадах (травень)
- щорічна участь членів ШЕК “Райдуга” у міському заході “Євробачення”.

Отже, робота шкільного європейського клубу “Райдуга” вдало розвиває творчий потенціал учнів, формує національну свідомість та активізує громадські позиції. Робота реалізовується в об’єднанні сил учнів навколо ідей “самовдосконалення” та “самореалізації”.


/Files/images/novini/2016/lyutiy/rk_angl_movi/Рік_англ_мови.JPG План заходів,
спрямованих на популяризацію
та активізацію вивчення
англійської мови у
КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ступенів
№ 23
Луцької міської ради»
в рамках
Року англійської мови
Зміст Термін проведення Відповідальний
Організувати діяльність гуртка з вивчення англійської мови серед учнів 1-4 класів «Let's Learn English». лютий 2016 року А.Стасюк, Т.Шеремета
Проведення олімпіади з англійської мови серед учнів 4-х, 8-11 класів Березень, жовтень-листопад Учителі-предметники
Участь у навчальній програмі Європейського Союзу «E-Twinning Plus». до грудня Солтис В.І., Оксенюк Б.Л.
Провести зустріч із волонтером Корпусу миру США. Вересень – жовтень Гребенюк А.С.
Прийняти участь в конкурсі-захисті наукових робіт. Грудень Вчителі-предметники 8-11 класів
Підвищення фахової кваліфікації педагогів через курсову перепідготовку при ВІППО та участь у міських, обласних семінарах. Згідно графіка та планів роботи Учителі-предметники
Організувати вивчення англійської мови з відвідувачами пришкільного табору «Незабудка». Червень А.Стасюк, Т.Шеремета
Організувати виставку учнівських проектів з англійської мови. Березень І.Сокольська
Відкрити виставку англомовної літератури у навчальному кабінеті англійської мови. Вересень Гребенюк А.С.
Провести свято англійської мови для учнів 1-2-х класів. Квітень 2016р. І.Сокольська, Т.Шеремета
Підготувати учнів до Євроолімпіади та підготувати номер художньої самодіяльності. Травень О. Гаврилюк
Провести виховний захід «День святого Валентина» серед учнів 7-х класів. Лютий О. Гаврилюк, Л. Мазурок
Провести Дні Шекспіра у школі Квітень 2016р. В. Солтис, І. Сидорук
Взяти участь в заочних олімпіадах «Puzzle», «Greenwich». Протягом року А.Стасюк
Організувати виставку малюнків героїв англійських казок (1-4 класи). Лютий – березень І.Сокольська, Т.Шеремета, І. Сидорук, А.Стасюк, О. Гаврилюк, Л. Мазурок
Функціонування постійно діючої книжкової виставки, присвяченої питанням методики викладання англійської мови, з теми «2016 рік – Рік англійської мови в Україні» Січень-грудень Струк Р.А.. Сидорук І.М.
Проведення відкритого засідання шкільного європейського клубу англійською мовою Травень Гаврилюк О.С., Германович Л.Я.
Підготовка до організації та проведення ДПА із англійської мови учнів 11 класів 2015-2016 навчальний рік Гребенюк А.С., Сокольська І.Є.
Організація та проведення уроків, позакласних занять та виховних заходів у межах предметних, тематичних тижнів Березень-квітень; жовтень-грудень 2016 Учителі-предметники





/Files/images/novini/2015/gruden/argentina/IMG_20151216_0002.jpg /Files/images/novini/2015/gruden/argentina/DSCF3028_-_с_эффектами.JPG
/Files/images/novini/2015/gruden/argentina/DSCF3031_-_с_эффектами.JPG /Files/images/novini/2015/gruden/argentina/ФIНАЛ_НИЙ_ВИСТУП.JPG

День подяки без індички або четвертий четвер листопада по-нашому

2015-11-26

Напередодні американського Дня подяки, який святкується четвертого четверга кожного року, у приміщені Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім..Олени Пчілки відбулась зустріч учнів 11-А класу ЗОШ №23 та їх вчительки з англійської мови Гребенюк Алли Степанівни з волонтерами організації «Вікно в Америку». Учні дізнались цікаву інформацію про історію цього давнього свята, традиції святкування та його символи.

Як розповів американський волонтер Сем, День Подяки – це традиційне північноамериканське свято, яке було засноване з метою віддати дяку Богові за жнива та за одержані блага протягом року. Свято відзначає перший урожай, який зібрали пілігрими із Плімутської колонії у 1612 році після голодної зими в Новому Світі. Колоністи, які вижили завдяки допомозі індіанців, влаштували для себе і для них триденне святкування з молебнями подяки і бенкетом. Уперше День подяки святкували за президента Джорджа Вашингтона 26 листопада 1789р. У 1863 р. президент А.Лінкольн оголосив День подяки національним святом і вихідним днем.

День подяки вважається сімейним святом, - і його святкують за традиційним обідом, який особливо поширений на Сході США. Обов'язковими стравами цього дня фарширована індичка із журавлиним соусом і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою.

/Files/images/novini/2015/listopad/d_podyaki/Д_подяки2.JPG/Files/images/novini/2015/listopad/d_podyaki/Д_подяки3.JPG

Протягом зустрічі одинадцятикласники грали в цікаві ігри, відповідали на запитання та смакували цукерками. Враженнями від цієї зустрічі поділилась учениця 11-А класу Катерина Велічко:"Мені сподобалась приємна і дружня атмосфера цієї зустрічі. Було цікаво дізнатися про звичаї святкування цього, як виявилось, давнього свята, про традиційне святкове меню. День подяки зближує людей і було б чудово, якби таке свято існувало і в Україні. Як часто ми забуваємо казати «дякую» і наскільки важливим насправді є це слово". Учні в письмовій формі залишили свої «подяки» на стенді.

/Files/images/novini/2015/listopad/d_podyaki/Д_подяки4.JPG/Files/images/novini/2015/listopad/d_podyaki/Д_подяки5.JPG

Шкільний європейський клуб “Райдуга”

Мета діяльності шкільного європейського клубу «Райдуга»

/Files/images/jittya_shkoli/klubi/Райдуга.jpg •формування почуття європейської єдності, поглиблення знань про ЄС,

•розширення світогляду та кола друзів, що полягає в активізації організаційних здібностей та творчого потенціалу молоді.

•Знаходження спільних цінностей, подібності культур, традицій.

•Ознайомлення з культурою, мовою, традиціями, історією народів Європи.

На формування полікультурної компетентності школярів спрямована діяльність шкільного Європейського клубу (керівник Гаврилюк Оксана Святославівна). Заняття клубу поглиблюють лінгвокраєзнавчі знання учнів, розширюють загальноосвітній світогляд школярів, виховують інтерес та позитивне ставлення вихованців до мови та культури інших європейських країн, активно підтримують євроінтеграцію нашої країни.

Активні форми роботи під час занять, неформальна обстановка, широке застосування інтернетресурсу сприяють зацікавленню учнів до роботи клубу, одержані знання школярі демонструють під час проведення загальноміських Днів Європи, беручи участь в євроолімпіадах, конкурсах “Євробачення”, малюнків на асфальті тощо.

Члени клубу ”Райдуга” налагодили співпрацю з школою містечка Забродже Мазовецького повіту республіки Польща.


Кiлькiсть переглядiв: 568

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.